کنترل کیفیت هوشمند پارچه با دوربین بدون اوپراتور در کارخانه نساجی خوی

داستان موفقیت مانیتورینگ هوشمند کارخانه تولید شیشه شوگا با استفاده از مانیتیت
کنترل کیفیت هوشمند پارچه و تشخیص عیوب با هوش مصنوعی
پنل مدیریتی نساجی خوی در نرم افزار مدیریت تولید مانیتیت

کنترل کیفیت پارچه با روش‌های دقیق‌تر و سریع‌تر از روش‌های سنتی

دقت و سرعت در فرایند کنترل کیفیت یکی از چالش‌ها در صنعت نساجی است. برخی از موانع کنترل کیفیت در این صنعت شامل خستگی و کاهش دقت اوپراتورها در طول زمان، دشواری مدیریت و تحلیل گزارشات کاغذی کنترل کیفیت و جمع آوری گزارشات در یک سیستم یکپارچه است. راهکار کنترل کیفیت هوشمند فبریکیوسی ابزاری کارآمد برای روبه‌رو شدن با این چالش‌هاست.

چالش‌ها

عدم شناسایی کامل ایرادات پارچه و سرعت پایین فرایند کنترل کیفیت
در کارخانه نساجی خوی فرایندهای کنترل کیفیت روند سنتی داشتند و کنترل کیفیت پارچه توسط اوپراتورها انجام می‌شد. اطلاعات جمع آوری شده در فرم های کاغذی ثبت و به مدیران خط تحویل داده می‌شد. با گذشت زمان از ابتدای شیفت اوپراتورها خسته می‌شدند و دقت تشخیص ایرادات پایین می‌آمد. همچنین ثبت دستی گزارشات زمان‌بر و مستعد خطای بالایی بود.

چالش های کنترل کیفیت پارچه با اوپراتور و روش های سنتی

راه حل ها

کنترل کیفیت هوشمند پارچه با دوربین بدون اوپراتور
در راستای اتوماسیون و بهبود فرآیند کنترل کیفیت در کارخانه نساجی خوی، سخت‌افزارها و نرم‌افزار کنترل کیفیت هوشمند فبریکیوسی در خطوط تولید پیاده سازی شدند. ابتدا با استفاده از تکنولوژی یادگیری ماشین ایرادات پارچه به سیستم فبریکیوسی آموزش داده شد سپس کنترل کیفیت هوشمند پارچه با استفاده از دوربین و تکنولوژی پردازش تصویر آغاز شد.

نمایش آنی عیوب به صورت آنلاین
علاوه بر تشخیص دقیق تر و سریع تر ایرادات گزارشات کنترل کیفیت به صورت آنلاین ثبت شد و به صورت لحظه ای در اختیار مدیران خط قرار گرفت. این قابلیت فرصت جلوگیری از پیشروی ایرادات را برای مدیران تولید فراهم کرد و کیفیت نهایی محصولات را افزایش داد.

ارائه شناسنامه آنلاین و کد QR یکتا برای هر رول پارچه
همزمان با کنترل کیفیت نوع، محل و میزان ایرادات ثبت و در شناسنامه آنلاین محصولات ثبت میشود و قابل دسترس است. همچنین برای هر رول پارچه برای دسترسی آنی به شناسنامه آنلاین و رهگیری محصول کد QR یکتا ارائه می‌شود.

شناسنامه یکتا و و جزئیات رول پارچه در نرم افزار فبریکیوسی

درباره موفقیت راهکارهای ویراساد از زبان مدیران نساجی خوی بخوانید

"پس از پیاده سازی راهکارهای هوشمند ویراساد در فرآیند کنترل کیفیت شاهد تحولات چشمگیری در کیفیت خروجی خط تولید بودیم. یکی از اصلی‌ترین چالش‌های ما عدم شناسایی کامل ایرادات پارچه و سرعت پایین فرایند کنترل کیفیت بود. اکنون با استفاده از سیستم فبریکیوسی توانایی تشخیص دقیق تر و سریع تر ایرادات پارچه را داریم. علاوه بر این، گزارشات کنترل کیفیت به صورت آنلاین ثبت می‌شوند و به مدیران خط تحویل داده می‌شوند. این تغییرات به ما امکان می‌دهد تا به مشکلات به صورت سریع‌تر واکنش نشان دهیم و کیفیت نهایی محصولات را بهبود بخشیم."

دریافت مشاوره رایگان
>

ثبت درخواست مشاوره با کارشناس فنی

ثبت

پیغام شما با موفقیت ارسال شد.